PEN America «ошелешена» присудженням Нобеля Петеру Гандке

328

PEN America висловла «глибокий сум» з приводу присудження Нобелівської премії з літератури австрійському письменникові Петеру Гандке. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Literary Hub.
Заява опублікована від імені президентки PEN America Дженніфер Іґан.
У документі зазначено, що PEN America ніколи не коментує літературні премії інших організацій, оскільки вважає їх суб’єктивними.
«Проте сьогоднішнє повідомлення присудження Нобелівської премії з літератури за 2019 рік Петеру Гандке стало винятком.
Ми ошелешені вибором письменника, який використовував свій публічний голос, щоб підірвати історичну правду і запропонувати публічну підтримку таким злочинцям, як колишній президент Сербії Слободан Мілошевич та лідер боснійських сербів Радован Караджич», – йдеться в заяві.
Своє обурення з приводу відзначення Нобелем Петера Гандке висловили також британський письменник Салман Рушді, британо-індійський письменник Харі Кунзру, словенський філософ Славой Жижек та інші відомі особи.
Нагадаємо, що австрійський письменник Петер Гандке у ставленні до югославських воєн займав просербську позицію. Розголос і неоднозначну реакцію викликали його критика позиції західних політиків у цьому питанні, виступи проти бомбардування Югославії силами НАТО у 1999 році, а також промова на похороні Слободана Мілошевича.
 
chytomo.com
 
«Українська літературна газета» №21 (261) 25 жовтня 2019

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!