Патріарх Єрусалимський Феофіл III схвалив рішення Константинополя щодо автокефалії ПЦУ

Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ на питання сербського видання “Kurir” про оцінку факту визнання Константинопольським Патріархатом автокефалії ПЦУ, спочатку заявив, що “не хотів би давати такий коментар, який міг би вплинути на єдність православних християн”, однак потім дав зрозуміти, яку насправді відповідь хоче дати щодо ПЦУ.

Про це повідомляє Credo.press.

“Для всіх православних християн важливо бути частиною єдиної святої, вселенської і апостольської Церкви. Ті, хто розуміє, що таке свята, вселенська і апостольська Церква, добре зрозуміють мою відповідь на ваше запитання“, – зазначив Патріарх Феофіл, розвиваючи свою думку про статус ПЦУ.

Повідомляється, що Глава Єрусалимського Патріархату жорстко засудив чорногорську автокефалію, відмовивши Чорногорській Церкві, яка не входить до складу Сербського Патріархату, в статусі самостійної Церкви. Також він назвав Косово і Метохію “сербським Єрусалимом”.

Патріарх Феофіл поділився своїм бажанням відвідати Сербію і висловився на підтримку вакцинації від коронавіруса.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

“Вакцина не зможе остаточно перемогти це лихо, що обрушилося на світ. Але вона, безумовно, допоможе врятувати життя і пом’якшити небезпечні наслідки, які коронавірус несе людству». Він порадив всім “робити щеплення під що б то не стало” – сказав Патріарх.

 

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.