ОУН закликала МЗС ініціювати встановлення меморіальної дошки на честь Олега Ольжича у “Заксенхаузені

462

ОУН звернулася до Мінстра закордонних справ Дмитра Кулеби ініціювати встановлення на території «Заксенхаузена» меморіальної дошки на честь Олега Ольжича.

Звернення опубліковане на сторінці у Facebook голови ОУН Богдана Червака.

 

ЗВЕРНЕННЯ ОУН
ДО МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ ДМИТРА КУЛЕБИ
Шановний пане Міністре, у контексті 75-ї річниці завершення Другої світової війни Ви запропонували спорудити у Берліні монумент загиблим у війні українцям.
У цьому зв’язку хотів би нагадати, що у 1944 р. у німецькому концтаборі «Заксенхаузен» загинув визначний діяч ОУН, поет і вчений Олег Ольжич.
Достеменно відомо, що О. Ольжич закатований нацистами як один із лідерів українського національно-визвольного руху, революціонер, який під час війни боровся за незалежність України.
Гестапо заарештувало О. Ольжича 25 травня 1944 р .у Львові. Його відправили у «Заксенхаузен» і жорстоко катували протягом двох тижнів. Однак він відмовився від будь-якої співпраці з німцями: «Українські землі є життєвим простором для українського народу. Тому будь-якого окупанта били і будемо бити!». Помер у ніч на 10 червня від тортур на черговому допиті, який проводили гестапівці Вольф, Вірзінг і Шульц.
Однак до цього часу, не зважаючи на численні звернення, влада Німеччини відмовляється встановити меморіальну дошку на честь українського героя.
Очевидно, відмовляють тому, що на цьому наполягає Москва проти якої боролося ОУН під час війни
Вважаю, що Міністерство закордонних справ України саме у ці дні, коли згадуємо жертви Другої світової війни, мало б ініціювати встановлення на території «Заксенхаузена» меморіальної дошки на честь Олега Ольжича.
О. Ольжич віддав життя за Україну. Незалежна Україна має домогтися гідного ставлення до його пам’яті, зокрема у Німеччині, де загинув герой.

З повагою
Богдан Червак,
Голова ОУН

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!