Цими вихідними, 15-16 березня, команда Науково-дослідної лабораторії «Архаїка» разом із кафедрою археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка розпочне оцифрування одного з найвідоміших археологічних об’єктів України – палеолітичного житла мисливців на мамонтів у селі Межиріч Черкаської області.
Про це повідомляє dzvin.media.
Межиріцька пізньопалеолітична стоянка, датована серединою 13 тис. до н.е., є унікальною пам’яткою світового значення. У ході багаторічних досліджень тут було виявлено чотири житлові конструкції, створені з кісток мамонтів. Саме четверте житло, яке зберігається in situ, стане об’єктом цифрової реконструкції.
Оцифрування забезпечить його збереження, дозволить здійснювати довготривалий моніторинг та відкриє нові можливості для наукових досліджень за допомогою 3D-технологій. Цей проєкт реалізується в межах «Ukrainian Heritage Digitization and Dissemination Initiative», у рамках якого команда «Архаїки» спільно з представниками Одеського археологічного музею, Археологічного музею КНУ та Інституту археології НАН України вже оцифрувала понад 150 археологічних артефактів. Тепер настала черга масштабних об’єктів – зокрема й Межиріцької стоянки.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Готову 3D-модель житла викладуть у відкритий доступ на Sketchfab «Архаїки» https://sketchfab.com/lab_archaic, а також у соціальні мережі.