Опубліковано список міст літератури ЮНЕСКО – 2017

304
 
Сім міст літератури розташовані в Південній Африці, Південній Кореї, Італії, Нідерландах, США, Великобританії, Норвегії та Канаді.
64 міста з 44 країн приєдналися до мережі Creative Cities, 7 із них стали містами літератури ЮНЕСКО. Про це йдеться у заяві генеральної директорки UNESCO Creative Cities Ірини Бокової, опублікованої на сайті організації.
Як зазначає Бокова, до переліку увійшли 19 міст з країн, які раніше не були представлені в мережі.
«Механізми співпраці, запропоновані для залучення міст-кандидатів від регіону Африки – глобального пріоритету ЮНЕСКО – були справжнім успіхом для дев’яти африканських міст, які зараз приєднуються до мережі»,  – наголосила Бокова.
Починаючи з 2004 року, ЮНЕСКО обирає креативні міста у семи категоріях: Література, Ремесла та народні мистецтва, Дизайн, Кіно, Гастрономія, Медіамистецтво, Музика.
Отже сім міст літератури-2017 такі: Бучеон (Республіка Корея), Дурбан (Південна Африка), Ліллегаммер (Норвегія), Мілан (Італія), Квебек (Канада), Сіетл (Сполучені Штати Америки), Утрехт (Нідерланди).
«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році. Створена в 2004 році мережа креативних міст включає вже 180 міст у 72 країнах. Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!