Оксфордський словник: у березні всі слова у ТОП-20 найпопулярніших термінів пов’язані з коронавірусом.

Укладачі Oxford English Dictionary додали до словника кілька термінів, пов’язаних з епідемією коронавірусу. Про це повідомляє chytomo.com з посиланням на The Guardian.

Так до Оксфордського словника включили терміни Covid-19, соціальне дистанціювання, а також абревіатури WFH (Working from home) – «Дистанційна робота» та PPE (Personal protective equipment) – «Засоби індивідуального захисту», які за дуже короткий проміжок часу набули широкого вжитку.

Аналітики словника проаналізували понад 8 млрд слів у інтернет-новинах і виявили, що домінує серед них саме Covid-19.

Тоді як у грудні в новинах переважали Brexit, імпічмент та клімат, у січні стали домінувати коронавірус, лісові пожежі, коала, іракський, сарана та вбивство. У березні кожне слово у ТОП-20 найпопулярніших термінів словника, які використовували найчастіше за місяць – були пов’язані із коронавірусом.

Термін «Соціальне дистанціювання» вперше було використане в 1957 році.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Проте, як пояснює головна редакторка словника Бернадет Патон, «спочатку позначало радше ставлення, а не фізичний термін, маючи на увазі відчуженість або навмисну ​​спробу соціальної дистанції від інших. Тепер ми всі розуміємо це як дотримання фізичної відстані між собою та іншими, щоб уникнути зараження».

Використання терміну «Дистанційна робота» вперше зафіксоване у 1995 році. Проте, за словами Патон, «абревіатура була відома мало кому до того, як вона стала способом життя для багатьох з нас».

Абревіатура ж PPE датується 1977 роком, але «раніше, ймовірно, вона стосувалася лише сфери медичної допомоги та фахівців із надзвичайних ситуацій», зазначає головна редакторка Oxford English Dictionary.

«Це постійна тема у лексикографії, коли великі соціальні зміни спричиняють великі мовні зміни, і це ніколи не було помітнішим, ніж під час теперішньої глобальної кризи», – заявила Патон.