На премію висунули шість книг.
Оргкомітет Міжнародної Букерівської премії представив шорт-лист 2026 року. До нього включені автори та перекладачі з Бразилії, Болгарії, Канади, Франції, Німеччини, Тайваню, Великобританії та США.
Усього на премію висунули шість книг, включаючи «У Тегерані тихі ночі» Шіди Базьяр та «Режисер» Даніеля Кельмана. Також у список потрапили Рене Карабаш із романом «Та, хто залишається», Ана Паула Майя із «На Землі, як вона є», Марі Ндьяй із «Відьмою» та Янг-Шуан-Цзи з «Тайванським травелогом».
Оргкомітет зазначив, що твори охоплюють широкий спектр історичних та культурних сюжетів – від Тайваню 1930-х років та Європи періоду Другої світової війни до Іранської революції 1979 року.
На премію претендували 128 книг, довгий список із 13 творів оголосили 24 лютого. Журі очолила письменниця Наташа Браун, до його складу увійшли професор математики Оксфордського університету Маркус дю Сотой, перекладач Софі Хьюз, письменники Трой Оньянго та Ніланджана Рой.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Переможця оголосять 19 травня у музеї Tate Modern у Лондоні. Лауреат отримає 50 тис. фунтів стерлінгів ($67 тис.), приз ділиться з перекладачем англійською мовою. Торік нагороду здобула письменниця Бану Муштак за роман «Серце-лампа».