Оголошено цьогорічних лауреатів Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара

Уже 27-й рік поспіль доброю традицією стало вшанування талановитих молодих письменників Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара, заснованої 1996-го німецькими меценатами Тетяною Куштевською і Дітером Карренбергом і Національною спілкою письменників України. Премія традиційно присуджується за номінаціями: «Велика проза», «Мала проза», «Поезія», «Публіцистика», «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара». На конкурс приймаються як уже друковані, так і не оприлюднені твори українськомовних авторів віком до 30 років, які мешкають в Україні та за кордоном.

Попри воєнну агресію, журі, до якого входять відомі письменники, науковці й культурні діячі Тетяна Куштевська, Наталія Бйорнер, Валентина Гончар, Леся Гончар, Олександр Балабко, на чолі з Дмитром Чистяком, ретельно розглянуло всі надіслані рукописи, серед яких було чимало талановитих (тому сподіваємося на участь авторів наступними роками) та прийняло одностайне рішення з відзначення найталановитіших, на їхню думку.

У номінації «Велика проза» перемогу здобув роман «Настина могила» Анастасії Тарканій (с.Рокосово, Закарпатська обл.).

У номінації «Мала проза» відзначено повість Алли Качанівської (Сердюк) «Мангеттенська елегія» (м. Запоріжжя – Нью Йорк).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У номінації «Поезія» нагороду виборола збірка поезій «Польоти над прірвою» Ади Єлагіної (м. Кривий Ріг).

У номінації «Публіцистика» премію присуджено за добірку есе «Спокуса відчувати» Євгена Жураковського (с. Угорники, Івано-Франківська обл.).

У номінації «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара» відзначено цикл гончарознавчих праць Вадима Закорка (м. Суми) і Дмитра Коляденка (м. Берислав, Херсонська обл.).

Вручення нагород планується на літературно-мистецькому вечорі до дня народження Олеся Гончара у Національному музеї літератури України 3 квітня о 15 год., куди запрошуємо долучитися всіх охочих.

Щиро вітаємо нових лауреатів-гончарівців і віримо, що їхні імена не загубляться в сучасній українській літературі, продовжуючи шляхи видатних Майстрів, серед яких – і рідна багатьом-багатьом творча спадщина Олеся Терентійовича Гончара…

 

Оргкомітет Премії