Оголошено прийом заявок на здобуття премії Prix Voltaire 2022 серед видавців

Міжнародна асоціація видавців оголосила прийом заявок на здобуття премії Prix Voltaire 2022, яка щороку відзначає видатні здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова. Про це повідомляє chytomo.com.

Нагорода може присуджуватися посмертно, а серед лауреатів минулих років — видавці від В’єтнаму й Саудівської Аравії до Туреччини й Білорусі. Номінувати видавця можна до 27 березня.

«В багатьох країнах видавці, що допомагають авторам поширювати їхні ідеї у друкованому форматі наражаються на ті ж ризики, що й самі автори, — йдеться у пресанонсі IPA, — і ця робота потребує неабиякої сміливості, альтруїзму та відданості своїм цінностям. Свобода друку не є гарантованою в усьому світі, видавці зіштовхуються зі щоденними спробами урядів, екстремістів або зацікавлених осіб до залякування, нападів, ув’язнень і навіть убивств видавців».

Номінувати на премію може будь-хто: фізична особа, ініціативна група або ж організація. На відзнаку подається кандидатура видавця, яким може бути як окрема особа, так і ініціативна група чи компанія, що поширює свої ідеї у письмовій формі ( в тому числі і через онлайнплатформи). Номінанти повинні мати нещодавно видані твори, спрямовані проти тиску, погроз, залякування та гарасменту. Окрім того, номінувати можна й видавців, що роками відстоюють свободу слова, зокрема й друкованого.

Довгі списки формуватимуть 9 експертів, що входять до Комітету свободи книговидання IPA, що почнуть свою роботу з 27 березня. Лауреата 2022 визначать на 33-му Міжнародному видавничому конгресі у Джакарті (Індонезія) 10-12 листопада 2022 року. Переможець отримає 10 тис. швейцарських франків (що приблизно дорівнює 300 тис. грн).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Спонсорами премії є європейські видавці й медіа холдинги:
Albert Bonniers Förlag (Sweden)
Bonnier Media Deutschland (Germany)
Holtzbrinck (Germany)
Norstedts (Sweden)
Samlaget (Norway)
Verlag C.H. Beck (Germany)

 

Лауреатами попередніх років стали:

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.