Одеський історик з Красовицьким презентували книгу про давню історію України

Український історик, педагог, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського Андрій Красножон презентував в Одесі книгу “10 розмов про давню історію України”.

Історик написав цю роботу у співавторстві з власником  харківського Товариства з обмеженою відповідальністю “Фоліо”  Олександром Красовицьким.

Це ТОВ видавало книгу, на що, до речі, Міністерство культури та інформаційної політики виділило 220 тисяч гривень у січні.

Андрій Красножон з 2020 року є депутатом Одеської обласної ради.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Сфера наукових інтересів — історія фортифікації Північно-Західного Причорномор’я  XIV—XVIII сторіччя. Є автором та співавтором понад 100 наукових робіт.

Взагалі ж Міністерство культури та інформаційної політики у січні 2023 року виділило 6,4 мільйона гривень сімом видавництвам на друк 16 книжок, які пройшли відбір мистецького конкурсу “Книга для зміцнення національної єдності”, повідомляє “Главком” із посиланням на ProZorro.

Видавництву “Фоліо” дісталася третина цього фінансування – 2,1 мільйона гривень. Окрім “10 розмов про давню історію України” видавництво друкуватиме за державний кошт авторські книги власника видавництва Олександра Красовицького:

  • “Історія України в мапах”,
  • “Кравчук. Одна Україна, єдиний народ. Розмови з Леонідом Кравчуком” (у співавторстві з Леонідом Кравчуком).
  • “10 розмов про історію України та світу. Друге доповнене видання” (у співавторстві з Данилом Яневським).

У червні 2022 року міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко створив експертну Раду з питань декомунізації та дерусифікації. Окрім представників Мінкульту та Українського інституту національної пам’яті, до Ради ввійшов видавець Олександр Красовицький.

26 листопада 2020 року студенти-історики під керівництвом професора Андрія Красножона та за участю історика і краєзнавця Олександра Бабича зняли плитку на Приморському бульварі в Одесі для проведення розкопок. Дослідники шукали залишки Хаджибейського замку, який взяв штурмом загін Йосипа де Рибаса 14 вересня 1789 року, місце розкопок було визначено вченими у 2019 році.

Наступного року археологи під керівництвом доктора наук Світлани Іванової почали нові розкопки на Приморському бульварі в центрі Одеси у липні та знайшли понад тисячу артефактів зокрема й османського періоду історії Одеси.

Кирило Бойко

intent.press