НСЖУ підтримала позицію друкованих ЗМІ, які не хочуть, щоб їх контролювала Нацрада з питань ТБ та РМ

Вивести друковані ЗМІ з-під регулювання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення вимагають очільники редакцій газет і журналів України. Відповідне рішення, ухвалене нещодавньою Всеукраїнською нарадою редакторів друкованих ЗМІ з обговорення законопроекту “Про медіа”, що проходила за участю представника Нацради Олександра Бурмагіна, схвалив Секретаріат Національної спілки журналістів України. Тепер пропозиції наради буде передано в парламент і в органи виконавчої влади. Про таке йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному порталі НСЖУ.

Як наголошено у інформації від Нацспілки, учасники Всеукраїнської наради закликали Верховну Раду зняти з розгляду законопроєкт “Про медіа” “як непридатний для регулювання сфери друкованих ЗМІ”: він посилює державне регулювання у сфері медіабізнесу, наділяючи Нацраду з питань телебачення і радіомовлення невиправдано великими повноваженнями, зокрема, правом забороняти видання друкованого ЗМІ без рішення суду. На думку медійників, достатньо розробити окремі зміни для осучаснення законодавства про друковані ЗМІ.

Крім того, учасники зібрання вимагають від влади припинити друк за бюджетний кошт так званих “бюлетенів”, які по суті є незареєстрованими газетами.

Також у пропозиціях наради йдеться про необхідність передбачити в законодавстві рівність усіх видів ЗМІ, щоб, зокрема, унеможливити зникнення місцевих мовників, які наразі є комунальними підприємствами.

ukranews.com

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал