Новий проєкт посольства в Болгарії відкриє місця в Софії, пов’язані з видатними українцями

Посольство України в Болгарії розпочало проєкт, в рамках якого розповідатиметься про місця в Софії, пов’язані з іменами відомих українців.

Про це повідомляється на стоірнці дипустанови в Фейсбуці, передає ukrinform.ua.

«Свого часу Посольством та СУОБ “Мати Украйна” було підготовлено цікаву карту «По следите на изтъкнати украинци в София» («Слідами видатних українців у Софії» ред.). Ми вирішили певним чином її цифровізувати та запропонувати вам віртуальну фотопрогулянку столицею Болгарії. Так, щопонеділка ми публікуватимемо пост про місця у Софії, пов’язані з відомими українцями», – розповіли в посольстві.

Як зазначили в дипустанові, проєкт здійснюється в рамках відзначення 30-ї річниці відновлення дипломатичних відносин між Україною та Болгарією.

Першим у центрі уваги опинився Собор Святої Неділі/Църква «Св.Неделя» (первинна будівля була зведена у X столітті).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як розповідається, у ній 28 грудня 1888 р. донька проф. Михайла Драгоманова Лідія вінчалася з Іваном Шишмановим (історик, етнолог, дипломат, один із засновників Софійського університету ім. Св. Климента Охридського, міністр народної просвіти).

18 вересня 1889 р. проф. Михайло Драгоманов був присутній у цій церкві на панахиді у пам’ять за відомим болгарським політичним діячем, журналістом, письменником Захарієм Стояновим.

В оновленій будівлі церкви фрески зроблені групою митців на чолі з українським художником Миколою Ростовцевим.

У посольстві додали, що автором ідеї карти «По следите на изтъкнати украинци в София»  стала А.Якімова; координатор – А.Тертична; консультанти – В.Жуківський, О.Коцева, О.Чмир, Е.Хакова, О.Сорока, Р.Камберова; фото – В.Крисаєв, В.Жуківський.

Фото: Посольство України в Болгарії / Посолство на Украйна в България

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.