Нобелівський лауреат потрапив у скандальний "панамський архів"

 

Ім’я нобелівського лауреата з літератури, перуанського прозаїка Маріо Варгаса Льоси та його колишньої дружини фігурує у скандальних “панамських документах”, пише 24tv.ua.

Як повідомляє Fox News Latino, за даними “панамського архіву”, Льйоса та його екс-дружина протягом місяця в 2010 році були акціонерами офшорній компанії Talome Services Corp., зареєстрованої на Віргінських островах.
У доповіді говориться про електронні листи, в яких представник Льоси просив адвокатів прибрати письменника і його екс-дружину зі списку акціонерів 6 жовтня 2010 року. На наступний день Льоса отримав Нобелівську премію з літератури. А 12 жовтня того ж року новими акціонерами стали двоє росіян.
Літературний агент письменника відзначив, що Льоса і його колишня дружина ніколи не мали справ з Mossack Fonseca і не порушували податкового законодавства.

Нагадаємо, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовували відомі люди для ухилення від сплати податків. В Ісландії офшорний скандал уже призвів до дострокових виборів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал