Німецькі інтелектуали закликали до переговорів щодо припинення вогню

При цьому вони наголошують, що не йдеться про капітуляцію України та перемогу Путіна.

Відкритий лист під назвою «Перемир’я зараз!» вийшов у впливовій ліберальній газеті Die Zeit, — повідомляє Deutsche Welle. 20 німецьких письменників, філософів та публіцистів нагадують, що наслідки війни не обмежуються Україною, а її продовження викликає кризу у всьому світі. Вважаючи, що «продовження війни не розв’яже проблему», вони закликають Захід «зробити все, щоб сторони дійшли переговорного рішення найближчим часом». Щоправда, відразу попереджають: «Переговори не означають, як іноді вважають, капітуляцію України. Не має бути миру, продиктованого Путіним».

Далі йде розпливчаста фраза про те, що «міжнародне співтовариство має зробити все для створення умов, за яких переговори взагалі можливі».

Серед тих, хто підписав звернення, — режисер і письменник Олександр Клюге, актор Едгар Зельге, соціальний психолог Харальд Вельцер, письменник Йозеф Хаслінгер, філософи Роберт Пфаллер і Річард Д. Прехт та багато інших. Деякі з авторів звернення два місяці тому звернулися з відкритим листом до канцлера ФРН Олафа Шольца, закликавши не постачати в Україну важке озброєння через небезпеку третьої світової війни.

Звернення знаменитостей різко розкритикував посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

lenta.ua