Німецьке видавництво припинило продаж книг про Путіна після публікації розслідування щодо фінансування їхнього автора Кремлем

Німецьке видавництво Hoffmann і Campe оголосило про припинення продажу книг Хуберта Зайпеля про диктатора Путіна після оприлюднення розслідування про те, що автора пов’язували секретні фінансові домовленості із російським олігархом Олексієм Мордашовим. Про це повідомляє Spigel.

За його інформацією, випускаючи у 2015 році «Путін. Логіка влади», а у 2021-му — «Влада Путіна. Навіщо Європі Росія», гамбурзьке видавництво не знало про «спонсорську угоду» автора книг із російськими товстосумами. Книги були видані кількома мовами і стали бестселерами з десятками тисяч проданих примірників.

Як повідомляв «Детектор медіа», згідно з розслідуванням міжнародного проєкту Cyprus Confidential («Таємниці Кіпру»), німецький журналіст, режисер-документаліст і письменник Хуберт Зайпель, який протягом багатьох років висвітлював діяльність Володимира Путіна, отримав щонайменше 600 000 євро в офшорних платежах, пов’язаних з російськими джерелами.
Німецьке громадське телебачення NDR, яке в 2012 демонструвало документальний фільм Зайпеля про Путіна, а до того транслювало його інтерв’ю з російським президентом, також заявило, що розглядає судовий позов проти репортера.

В Spiegel повідомили, що, зіткнувшись із заявами про його фінансові зв’язки з Кремлем, Зайпель заперечив отримання ним грошей від третіх сторін за фільми чи телеінтерв’ю. Водночас, як повідомляє Spiegel, він нібито визнав підтримку щодо книжкових проектів.

У заяві німецького телеканалу NDR йдеться, що «Зайпель зізнався NDR, що отримав гроші від Олексія Мордашова за двома «спонсорськими контрактами» в 2013 і 2018 роках і пояснив, що це було для двох книжкових проектів».

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

NDR зазначає, що репортер не розголошував ці контракти під час їхньої співпраці, і що «мовник вважає це значним конфліктом інтересів, який ставить під сумнів журналістську незалежність Зайпеля».

Напередодні видання «Важные истории», Paper Trail Media, журнал Der Spiegel та німецький канал ZDF, що входять до Cyprus Confidential (глобального розслідування на базі витоку 3,6 млн документів шести кіпрських компаній, які займаються реєстрацією фірм і консалтингом) опублікували розслідування, у якому йшлося, що німецький журналіст Губерт Зайпель отримав сотні тисяч євро від компаній, пов’язаних з російським мільярдером Олексієм Мордашовим.

Згідно з документами, які опинилися у розпорядженні журналістів, у 2018 році Зайпель підписав спонсорський договір на створення та популяризацію книги про «політичний клімат у Росії». За це він отримав щонайменше 600 тисяч євро. Книга вийшла у 2021 році.

У підготовлених для підписання документах є рукописна позначка, яка вказує на те, що окремі гроші Зайпель у 2013 році міг отримати за підготовку біографії Путіна «Путін. Логіка влади». Журналіст не попереджав про можливий конфлікт інтересів ні читачів, ні видавця.

Зайпель у Німеччині має славу знавця Росії. Він кілька разів записував інтерв’ю з російським президентом, у тому числі для компанії NRD, що входить до громадської телерадікомпанії ARD, яка фінансується на гроші платників податків.

Отриманий гонорар у розмірі понад 600 тисяч євро є надзвичайно високим для книговидавничого бізнесу у Німеччині.

Мордашов, який, як вважають, має тісні зв’язки з Путіним, є одним із багатьох російських олігархів, проти яких Сполучені Штати, Велика Британія та Європейський Союз ввели санкції після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що розслідувачі The Insider знайшли в Латвії бізнес російських олігархів, які отримують гранти ЄС і постачають продукцію Міноборони Росії.

Також ми писали про те, що, за інформацією The Moscow Times, підконтрольні Кремлю медіа отримали вказівку не згадувати в негативному ключі російського  мільярдера Романа Абрамовича, який давно не живе в Росії і відмовився повертатися навіть після того, як через санкції був змушений покинути Британію.

На фото німецький журналіст Хуберт Зайпель і російський диктатор Володимир Путін

Фото: NDR/cinecentrum

detector.media