Німецька «обережність» в українському питанні не допомогла: у Москві закрили «вражий голос» Deutsche Welle

542

Deutsche Welle (DW), компанія іномовлення Німеччини, закрила своє бюро в Москві в п’ятницю.

Про це DW повідомляє на своєму сайті, передає ukrinform.ua.

Того ж дня працівники бюро мають здати свої акредитації.

Заборону на мовлення, як повідомлялось, видав напередодні уряд Росії. Згідно з заявою МЗС РФ, такий крок вжито у відповідь на «недружні дії» ФРН щодо заборони російського мовника RT DE. Водночас міністерство оголосило процедуру перевірки, чи можна класифікувати DW як «іноземного агента».

Окрім того, плануються санкції проти «представників німецьких державних і громадських структур, які причетні до обмеження мовлення RT», повідомили у міністерстві та пригрозили, що ці заходи були лише «першим кроком» відповіді Москви.

Генеральний директор DW Пітер Лімбург назвав заходи російського уряду «абсолютно надмірною реакцією» автократичного режиму. Deutsche Welle, пообіцяв її очільник, звернеться до суду, щоб протидіяти вжитим російською стороною заходам. Мовник має ліцензії на мовлення телеканалів DW English та DW Deutsch у Росії з 2005 року. Поточні ліцензії дійсні для DW English до 2025 року та для DW Deutsch до 2027 року.

Нагадаємо, німецькомовний російський пропагандистський канал RT був запущений у грудні, але німецькі регуляторні органи заборонили мовлення а підставі відсутності в нього ліцензії. RT заявив, що буде оскаржувати це рішення в суді.

Росія неодноразово стверджувала, що заважання роботі RT DE політично мотивоване. Влада ФРН завжди заперечувала це.

Речник федерального уряду Німеччини Вольфганг Бюхнер на брифінгу в п’ятницю закликав російську сторону «не зловживати проблемами ліцензування мовника RT, щоб обмежити свободу преси та свободу слова». Він підкреслив, що уряд ФРН не застосовує жодного впливу на рішення медіарегулятора.

Deutsche Welle пропонує продукт 30 мовами, включаючи українську.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!