З 11 по 13 жовтня у Кракові відбуватиметься 14-та Ніч Поезії. Це 70 заходів, які проходитимуть у різних локаціях міста, в тому числі українською мовою.
Про це повідомляє UAinKrakow.pl з посиланням на міський портал.
Ніч Поезії займає важливе місце у календарі літературних подій міста. Краківські Ночі Поезії ー це зустрічі з великими, важливими творами та їхніми авторами, часто відкритими заново, але також із менш відомими поетами або тими, хто тільки починає свою кар’єру на цьому шляху. Це також унікальна можливість читати поезію, обговорювати її та відчувати у незвичних, відкритих контекстах та просторах.
Програма передбачає зустрічі з авторами, поетичні читання, літературні прогулянки міські ігри, вистави, а також дискусії як про роль, силу та важливість поезії так і про проблеми із перекладом поезії.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Під час цьогорічної Ночі поезії гості послухають вірші Віслави Шимборської, Збіґнєва Герберта, Єжи Гарасимовича, Єжи Фіцовського, Тадеуш Слівяка. Гостями Ночі поезії будуть два лауреати Нобелівської премії – Чеслав Мілош та чилійський поет Пабло Неруда, яких вважають найвпливовішими поетами ХХ століття.
У багатьох місцях Кракова в різних формах звучатиме поезія Марії Павліковської-Ясножевської, сучасниці Казімєжа Вержинського та Ярослава Івашкевича – цього року виповнюється 130 років від дня їх народження.
Не бракуватиме й ювілейних зустрічей – Кшиштоф Лісовський святкуватиме своє 70-річчя, а Юзеф Баран – 50-річчя виходу в світ першого тома поезій.
Щороку учасники та організатори Ночі поезії згадують Анну Свірщинську – меценатку конкурсу книжкового поетичного дебюту. 2024 рік – особливий, адже виповнюється 115 років від дня її народження та 40 років від дня смерті.
ПОДІЇ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ПІД ЧАС НОЧІ ПОЕЗІЇ
Любителів поезії запрошують поміркувати над поезією Чеслава Мілоша в контексті центральноєвропейської спільноти (до 20-ї річниці вступу Польщі до Європейського Союзу та 25-ї річниці вступу до НАТО). Під час заходу можна буде почути вірші Нобелівського лауреата премії польською та в тому числі українською та литовською мовами. У зустрічі візьмуть участь письменники, поети, аніматори культури та перекладачі з країн регіону, які спільно розмірковуватимуть про транснаціональний вимір поезії.
Запрошеною гостею буде Наталія Бельченко, поетка, перекладачка з України, авторка поетичних збірок.