Не так багато, як це подають: журналіст пояснив чисельність російських військ

Росія тривалий час стягувала війська до кордону України, прикриваючись “навчаннями”. Ворог вторгся в Україну 24-го лютого і, за даними Пентагону, ввів у дію 95% військ.

Путін знайшов на війну з Україною близько 200 000 солдатів

У ЗМІ гуляла інформація, що чисельність війська Росії складає 800 тисяч солдатів. Та журналіст Євгеній Прокопишин переконує, що на це число не варто орієнтуватися.

Він заявив, що провів перевірку даних і вияснив, що:

  • офіційно в армії окупанта лише 400 000 контрактників;
  • бойовий склад лише 300 000 солдатів;
  • менше 50 000 мають бойовий досвід.

Для порівняння Прокопишин навів дані про українське військо, в якому перед війною було близько 150 тисяч бойових солдатів. Ще 200 тисяч – в оперативному резерві.

Повідомляється, що всі 350 тисяч українських військових мають бойовий досвід.

Ще перед війною повідомлялося, що Путін зігнав до кордонів України 125 – 150 тисяч солдатів. Журналіст пише, що президент РФ мобілізував ще 50 тисяч солдатів, яких змусили підписати контракт.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Таким чином, стверджує Прокопишин, в армії Путіна 200 тисяч солдатів. І тільки половина боєздатна. Інша частина повинна відігравати роль масовки.

Путін програє війну Україні

Журналіст вважає, що в Путіна все пішло не по плану від першого дня. Ворог не захопив жодне велике місто України.

Прокопишин пише, що окупанти просунулися лише на Півдні і трішки біля Маріуполя. На Півночі, як відзначає журналіст, у Росії лише формальний контроль над дорогами і кількома селами.

Ворог намагається пройти з Криму на Донбас і з Півночі на Київ.

“Але чим далі росіяни проходять беручи села, тим менше у них сил для взяття великих міст”, – пише журналіст. Він вважає, що Путін планує завершити війну.

На підтвердження своїх слів він навів останні заяви диктатора, в яких той говорить, що Росія знищила військові об’єкти та “нацистів”. Саме так російська пропаганда прикриває вторгнення в Україні.

З уст Путіна злітає, що Україні потрібно сідати за стіл переговорів. В Росії заявляють, що президент Володимир Зеленський імітує переговори.

Це може свідчити про те, що Росія готує інформаційне поле, щоб заявити про “успішну операцію”. Насправді ж російські війська будуть розгромлені в Україні, тому наша сторона матиме кращі стартові позиції у переговорах.

24tv.ua