Названі лауреати Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі за 2023 рік

Міжнародна мистецька премія імені Архипа Куїнджі заснована 2021 року луцькою громадською організацією «Чумацький віз» та київською ГО «Пам’ять без кордонів» для відзначення художників і мистецтвознавців, а також – письменників та журналістів, які популяризують український живопис.

Знаменитий український художник Архип Куїнджі народився 26 січня 1841 року в Карасівці, передмісті Маріуполя. У 27 років він отримав звання вільного художника, взяв собі прізвище «Куїнджі» (в перекладі «ювелір») – це данина сімейному переказу, за яким дід художника був ювеліром. Славу митцеві принесли його картини «Українська ніч», «Вечір на Україні» та «Місячна ніч на Дніпрі». У 1878 році картини Куїнджі мали теплий прийом на Всесвітній виставці в Парижі. Помер видатний художник 24 липня 1910 року.

Отже, лауреатами Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі стали нині за справді визначну, подвижницьку, творчу та міжнародну діяльність відомі художники і дизайнери, державні та громадські діячі, журналісти й письменники, науковці та актори, продюсери і популяризатори мистецтва у світі:

Олександр Панюков, Тетяна Бродецька, Ольга Гайдамака, Юрій Письмак (Україна), Jamilya Baramikova (Канада), Larissa Oxman (Еквадор), Svetlana Lukash (Ізраїль), Dr. Mahima Gupta (США), Lucas Pennacchi, Fernando Naviskas (Бразилія), Dr. Brajesh K. Gupta (Індія), Prof. Buhari Isah (Нігерія).  

Василь Слапчук,

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

письменник, літературознавець,

співголова журі премії імені Архипа Куїнджі,

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка