Названі лауреати Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі за 2022 рік

Міжнародна мистецька премія імені Архипа Куїнджі заснована 2021 року луцькою громадською організацією «Чумацький віз» та київською ГО «Пам’ять без кордонів» для відзначення художників і мистецтвознавців, а також – письменників та журналістів, які популяризують український живопис.

Знаменитий український художник Архип Куїнджі народився 26 січня 1841 року в Карасівці, передмісті Маріуполя. У 27 років він отримав звання вільного художника, взяв собі прізвище «Куїнджі» (в перекладі «ювелір») – це данина сімейному переказу, за яким дід художника був ювеліром. Славу митцеві принесли його картини «Українська ніч», «Вечір на Україні» та «Місячна ніч на Дніпрі». У 1878 році картини Куїнджі мали теплий прийом на Всесвітній виставці в Парижі. Помер видатний художник 24 липня 1910 року.

Отже, лауреатами Міжнародної мистецької премії імені Архипа Куїнджі стали нині за визначну, подвижницьку, творчу, міжнародну діяльність відомі художники, громадські діячі, науковці, журналісти, письменники, актори, продюсери, популяризатори мистецтва у світі:

Світлана Норель (Україна),

Вікторія Левіна (Ізраїль),

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Fernando Naviskas (Бразилія),

Dr. Mahima Gupta (США),

Людмила Садовська (Білорусь),

Lovelyn Eyo (Нігерія),

Lic. Lily Baylon (Іспанія),

Wendy Coates (Англія)

Eric Zuley (США)

Nicolas Hamm (Франція)

Dr. K. K. Mathew (Індія)

Dr. Jeanette Tiburcio Marguez (Мексика)

Stephanie Rachel Adams (Англія)

Sharhaan Singh (Індія)

 

Василь Слапчук,

письменник, літературознавець, співголова журі премії імені Архипа Куїнджі, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.