Названі лауреати Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо (Японія – Німеччина – США) 松尾芭蕉, まつお ばしょう

Міжнародний Арт-центр «Радіус миру» (США, Лос-Анджелес, голова журі – Анатолій Фрадіс), Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її представництво в Японії (м. Токіо) оголосили лауреатів Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо за 2022 рік. Також у міжнародному журі цієї почесної нагороди – і голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija та його колега – Maria Schulwitz з Німеччини.

Знаменитий японський поет Мацуо Басьо (1644 – 1694) (松尾芭蕉, まつお ばしょう) здобув світове визнання, як один із найпопулярніших та найкращих авторів хокку (хайку). Хоча сам класик вважав найбільшим своїм досягненням участь у складанні ренґа. Вірші Басьо перекладені багатьма мовами. А в Японії його поезія відтворена на пам’ятниках та у визначних місцях.

Приємно, що серед нагороджених – відомих письменників та митців із різних держав, – є й наші співвітчизники. Отже, цьогорічними лауреатами почесної відзнаки за велике творче подвижництво стали українці Василь Слапчук (м. Луцьк), Ярослав Савчин (Івано-Франківська обл.) та Галина Фесюк (м. Львів).

Міжнародну літературну премію імені Мацуо Басьо також отримали: видатний письменник Кобо Абе (посмертно) (Японія), літературознавець та літературний критик Людмила Воробйова (Білорусь, Мінськ), письменники, міжнародні громадські діячі Princess Lovelyn Eyo (Нігерія), Lic. Lily Baylon (Іспанія), Dr. Shahina Kishwer (Канада), Prof. Dr. Bajram Haliti (Сербія), Xanthi Hondrou-Hill (Греція), Сагин Беркиналієва (Киргизстан), Анна Подгорна, Олександр-Ошер Штейнберг (Ізраїль).

Ярослав Маджуга,

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.