Названі лауреати Літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету

Журі у складі Марія Поліщук, Ольга Воляник Кузишин, Леонід Рудницький, Ігор Мірчук та Ігор Николюк прийняла остаточне рішення щодо відзначення преміями лауреатів Літературно-Наукового конкурсу імені Воляників-Швабінських за праці, видані у 2019 році. Про це повідомляє ukrpohliad.org.

Першою премією нагороджено:

Володимира Святненка за роман “Самурай. Українська історія“, у якому автор висвітлює події Холодноярської Республіки. Значна увага у книзі приділяється аналізу відмінності психології українців від росіян, та подібності менталітету українських козаків і японських самураїв у боротьбі за справедливість та незалежність своєї держави.

Другою премією нагороджено:

Мирослава Лазарука за роман у новелах “Чорторийські марева-видіння“, у якому автор яскраво висвітлює світ формувань розкриття таланту  неповторної  особистості Івана Миколайчука.

Володимира Антофійчука за монографію “Голос твій ніколи не лукавив“: Михайло Михайлюк в українському літературному просторі Румунії”. У цій книзі описується формування українського літературного простору в Румунії, де українці дуже часто поставлені в умови виживання.

Олену Дмитерко за повість “Король палаючого неба“. У цій повісті авторка описує життєву драму героїчного українського військового пілота Другої Світової війни, репресованого тоталітарною радянською системою, і котрий закінчив своє життя в психіатричній лікарні.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Третьою премією нагороджено:

Олега Гончаренка за науково-популярну працю “Вертались запорожці з-за Дунаю…“. Автор пояснює історичний факт довготривалої міграції українців в обидва боки Дунаю. Значну увагу приділяє репатріації запорожців-задунайців в Україну.

Віктора Божка за роман “Афганська Жара“. У романі розповідається про героїзм українських розвідників в спеціальних операціях в африканських та азійських країнах.

Соломію Зеленську за роман “Таємниця Мерилін“. Психологічний роман про два протилежні шляхи української жінки в досягненні щастя: піддатися течії життя, чи боротися за своє майбутнє. Ніякий кар’єрний успіх жінки не замінить щастя материнства.

Анну Космач за поетичну збірку“Напийся води…“. Героїзм наших захисників на південному сході України, гіркі втрати, туга, біль, але не звучить безнадія. Ми проходимо свій черговий іспит на випробування вірності Вітчизні.

Журі також окремо відзначило авторів:

Олену Гайдукевич та Олексія Голубчака за “Природоохоронну діяльність Української Греко-Католицької церкви (1920-1939 рр.)“. На основі архівних матеріалів простежено форми природоохоронної діяльності церкви згідно державних правил та регулювань охорони природи, що є надзвичайно актуальним і сьогодні.

Теодору Савчинську-Латик за збірку віршів “Зерно слова“. Ціль життя в сучасному світі технологій, спілкування з природою, та звернення до Творця всього земного.

Галину Тарасюк за поезії “Осінній благовіст“. Як осіннє листя – чудове та неповторне, так кожен вірш поетеси ідейний та актуальний сучасному читачеві.

Олександра Гордона за вірші “Холодноярська мова“. Розкриття філософії життя та історичних істин історії Черкащини.

Миколу Возіянова за поезії “А під білим крилом…“. Реалії сьогодення: війна, нищення ворогом найціннішого та найпрекраснішого, але життя продовжується з надією на світле майбутнє.

З огляду на пандемію церемонія вручення буде у цьому році приватною з кожним лауреатом.

Рівночасно ФУВУ повідомляє що розпочався конкурс за видання 2020 року. Просимо надсилати свої твори разом з листом поручення до UFUF, 136 Second Avenue, New York, New York 10003

Пресова Референтура ФУВУ

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.