Назад в Середньовіччя? У США влаштували спалення книг «Гаррі Поттер» та «Сутінки»

358

В американському штаті Теннессі пастор Грег Локк очолив публічне спалення книг, зокрема «Гаррі Поттера» Дж. Роулінг та вампірської саги «Сутінки» С. Меєр, у межах боротьби з «демонічним впливом».

Як передає ukrinform.ua, про це повідомляє The Guardian.

Спалення відбулося у передмісті Нешвілла після того, як минулого місця шкільний комітет округу Теннессі вирішив заборонити графічний роман про Голокост «Маус».

«Ми прекрасно розуміємо, на що ідемо. Принесіть усе це. Припиніть дозволяти демонічному впливу проникати у ваш дім», – заявив пастор Локк.

Перед спаленням пастор виступив з проповіддю та заявив, що бореться з «дияволом масонів» та чаклунством, яке нібито пропагують видання.

За словами очевидців, під вогонь потрапили не лише примірники сучасного фентазі та містики, але й «451 градус за Фаренгейтом» Бредбері та «Походження видів» Дарвіна.

Там часом американська бібліотечна асоціація заявила, що нещодавно спостерігала «безпрецедентне» зростання запитів на заборону книжок: вона налічувала 330 книг, які були оскаржені як неприпустимі восени 2021 року, та ще 156 книжок — у 2020 році.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!