Наслідки обстрілів Харкова: пошкоджена будівля бібліотеки Короленка

430

У будівлі Харківської наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка потрощені вікна, пошкоджень зазнали два книгосховища, головний корпус та рояль, на якому грав російський композитор Сергій Рахманінов.

Системний адміністратор бібліотеки Ігор Махов показує забиті вікна та розбитий вітраж.

“Був вітраж. І зараз він в ось такому вигляді. А тут найбільші вікна. Вони усі й забиті нашими доблесними комунальниками, які прийшли нам на допомогу, бо тут гуляв вітер вчора”, — каже Махов.

Старовинний рояль у залі бібліотеки теж постраждав, говорить директорка бібліотеки Наталя Петренко: “Це рояль фірми Schröder. На ньому свого часу грав Рахманінов. Це був виступ його у Харкові”.

Без вікон бібліотечний фонд зазнає пошкоджень, каже директорка закладу.

“Обсяг фондів складає понад 7 мільйонів примірників документів різними мовами. Це є фонд національного значення. І наша бібліотека сьогодні — це не тільки фонд, це і хаб цифрової освіти, це 13 читальних залів, два інформаційних інтернет-центри, 12 клубів за інтересами”, — говорить директорка.

Міністерство культури та інформаційної політики України оцінює збитки, які зазнали заклади культури, каже Петренко. За попередніми підрахунками, відновлення будівлі коштуватиме майже чотири мільйони гривень.

Директорка зазначає, що охоронцям доводиться по декілька діб перебувати у бібліотеці.

suspilne.media

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!