Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат Національної спілки письменників України оприлюднив заяву з приводу вилучення Міністерством освіти і науки України з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історії України і питань з української літератури.

Секретаріат Національної спілки письменників України висловлює глибоке занепокоєння з приводу вилучення Міністерством освіти і науки України з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історії України і питань з української літератури як предметів, обов’язкових для вивчення і складання.

Як відомо, міністр освіти Сергій Шкарлет нещодавно повідомив, що національний мультипредметний тест тепер складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики, при цьому історія України стає необов’язковим предметом для абітурієнтів, які планують вступати у навчальні заклади вищої освіти.

Ще раніше з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту були вилучені питання з української літератури.

Ми, українські письменники, не можемо залишатися байдужими й стояти осторонь щодо цього, оскільки цілковито переконані, що історія України і українська література як предмети мають бути обов’язковими при складанні подібних іспитів, а також бути чільними предметами в програмах шкільної світи.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Подібні ініціативи під час жорстокої війни, яку чинить росія на українських землях, викликають подив та обурення і служать не на користь українському народу, оскільки нівелюють героїчну і трагічну історію України та її унікальну національну культуру. Тому ми не маємо права відмовлятися від нашої багатющої історичної спадщини й нівелювати її, а навпаки – впроваджувати всюди, де є українська думка і б’ється українське серце.

Усі ми зараз, на жахливому прикладі війни, яку розв’язала росія проти України, бачимо, до чого призводить нехтування культури, незнання історії або ж її хибне тлумачення комусь на догоду.

Ми, представники української інтелігенції, звертаємося до керівництва Міністерства освіти і науки України з вимогою додати до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історію України і українську літературу як обов’язові предмети.

Слава воїнам ЗСУ! Слава Україні!

Секретаріат Національної спілки письменників України