Найбільша книгозбірня Кропивниччини відзначила чергову річницю з дня заснування

15 лютого виповнилося 123 роки з дня заснування Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.Чижевського, що в м. Кропивницькому. З цієї нагоди відбулась урочиста конференція за участі друзів і партнерів книгозбірні. Зустріч відкрила вітальним словом директор бібліотеки, заслужений працівник культури Валентина Животовська, яка розповіла цікаві факти про історію й сучасність закладу, адже ОУНБ імені Д.Чижевського нині є абсолютно модернізованим осередком для творчого й культурного розвитку.

З вітальним словом виступив доктор філологічних наук, професор Центральноукраїнського державного педуніверситету імені В.Винниченка, член НСПУ Сергій Михида, наголосивши на винятково важливій ролі бібліотеки сьогодні. Привітати обласну книгозбірню з річницею заснування завітали директор Державного архіву Кіровоградської області Лілія Маренець та директор Музею мистецтв Тетяна Ткаченко, а також голови обласних осередків національних спілок та літературних об’єднань області.

У межах заходу було презентовано виставку архівних матеріалів «Сторінками історії бібліотеки», де можна було побачити документи понад сторічної давнини, пов’язані з діяльністю книгозбірні. Крім того, присутні мали нагоду ознайомитися з історією закладу на сторінках преси й оглянути сучасні видання, якими нещодавно поповнились бібліотечні фонди.

Особливою подією став виступ прозаїка і публіциста, багаторічного редактора однієї з найбільших газет Кіровоградщини «народне слово», заслуженого журналіста України, члена НСПУ Валерія М’ятовича, який у день 123-річчя книгозбірні відзначав своє 70-ліття. Символічно, що саме цього дня ювілярові було вручено Міжнародну літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.