«Надто інтимний» роман Сімони де Бовуар побачить світ через 67 років після написання

479

Роман Сімони де Бовуар Les inséparables («Нерозлучні»), який вважали за життя письменниці надто інтимним для друку, побачить світ через 67 років після написання. Про це повідомляє chytomo.com з посиланням на The Guardian.

У книжці французька письменниця та феміністка розповідає історію про «пристрасну і трагічну» дружбу у шкільному віці з Елізабет «Зазою» Лакойн, яка померла від енцефаліту у 21-річному віці.

Розповідь, що ведеться від першої особи, описує історію початку дружби, коли Андрі, або ж Заза, починається вчитися у тому ж класі, що й Сільві, або ж Сімона.

«Сільві миттю зачарувала її нова однокласниця. Вона захоплюється, дорожить нею і робить все для того, щоб Андрі відповіла їй взаємністю. Зовсім скоро вони стали нерозлучними аж до старшої школи і трагічної смерті Андрі», – розповідають у літературній агенції 2 Seas.

За їніми словами, роман вважали «надто інтимним», щоби його опублікувати за життя Бовуар, але його нещодавно знайшла в архівах дочка письменниці Сільві Ле Бон де Бовуар, яка й стала авторкою передмови.

«Нерозлучні» будуть опубліковані у жовтні 2020 року французькою, у видавництві Editions L’Herne, а також 2021 року англійською – у Великій Британії (вид-во Vintage) та Північній Америці (вид-во Ecco). Усього ж права продані на переклад понад 12 мовами.

Головна редакторка Vintage Шарлотта Найт назвала роман «зворушливим, захопливим романом про жіночу дружбу та пошук власного шляху у світі».

За словами видавчині, у центрі історії – «дружба між двома дівчатами, які борються проти загальноприйнятих уявлень про те, якою повинна бути жінка в Парижі на початку 20 століття: цнотливою, побожною, слухняною та зобов’язаною з юного віку відкладати в бік свої власні інтереси та пристрасті».

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!