На засіданні комітет інформполітики підтримав законопроекти про захист українського книгодрукування

 
Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав у першому читанні законопроекти № 7292 та 7293, які дозволять боротися з піратським завезенням книжок із Росії та захищатимуть українське книгодрукування в умовах російської агресії.
Відповідне рішення було ухвалено у середу, 17 січня, на черговому засіданні комітету.
Про це повідомляють  Українські Південі Новини.

«Мова йде про зміни до Податкового кодексу про введення 20 % податку на російські книжки (видавничу продукцію, яка має виняткове походження з території держави-агресора та/або тимчасово окупованої території України. – Ред.) і Митного кодексу щодо правил перевезення і реєстраційної марки на таких книжках. Ті, хто сплатили 20 % і ця марка буде наклеєна, вона буде виявлятися. Якщо такої марки не буде в книжках, які походять з держави-агресора, то такі тиражі можуть вилучатися із продажу», – пояснила співавтор законопроектів, заступник керівника фракції «Народний фронт», Голова Комітету Вікторія Сюмар.

За її словами, введення такої реєстраційної марки дозволить боротися з піратським завезенням книжок із території Російської Федерації, «яке сьогодні масово відбувається, особливо, в східних регіонах України, а також стане протекціоністським заходом для українського книгодрукування в умовах російської агресії».
Крім того, як наголошують автори, впровадження положень законопроектів «сприятиме забороні ввезенню видавничої продукції антиукраїнського змісту на територію України з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України».
Голова Комітету також зауважила, що вона «не чула нічого проти цих законопроектів з боку учасників галузі, а, навпаки, отримала багато підтримки від українських книговидавців».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал