На Закарпатті запобігли вивезенню за кордон старовинних книг

На митний пост «Дякове», що на кордоні з Румунією, заїхала вантажівка під керуванням водія-експедитора приватної фірми, у якій без дозвільних документів знаходилися 10 старовинних книг датованих до 1945 року.

Повертаючись із України до Сербії на вантажному автомобілі «Volvo» з напівпричепом, 38-річний чоловік у зоні митного контролю переміщував вантаж «особисті речі».

Закарпатські митники на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення митного огляду.

У вантажному відсіку в коробці, крім заявлених у митній декларації речей, серед сучасних книг вони виявили не задекларовані в установленому порядку та без будь-яких дозвільних документів на вивезення з території України 10 старовинних книг, надрукованих із 1780 по 1942 роки.

Водій-експедитор пояснив митникам, що йому нічого не відомо щодо цих речей. Декларант, у свою чергу заявив, що він оформляв особисті речі в режимі експорт громадянина іноземної держави і йому також нічого не відомо.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

За порушення митного законодавства інспектори відносно порушника склали протокол за ст. 471 МКУ.

Оскільки стародруки можуть мати культурно-історичну цінність, закарпатські  митники вилучили вантаж для подальшої експертизи. Їхню реальну вартість і цінність встановлять експерти, повідомляють у Закарпатській митниці.

zakarpattya.net.ua