На Закарпатті провокатори розклеїли листівки з погрозами українцям угорського походження

799

Поліцейські виявили, що у місті Берегово Закарпатської області невідомі розклеїли листівки провокативного характеру. Як повідомляє detector.media, про це йдеться на сайті Нацполіції. За цим фактом проводиться досудове розслідування.

Поліцейські Берегова зафіксували факт поширення листівок з погрозами українцям угорського походження. Провокативні надписи виявили на кількох будинках місцевих жителів.

Слідчі поліції кваліфікують такі дії зловмисників за ч.2 ст.161 Кримінального кодексу України, тобто порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності, поєднані з погрозами. Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Наразі поліцейські вживають заходів для встановлення причетних до злочину осіб.

Сайт «Новини Закарпаття» припускає, що це чергова провокація російських спецслужб з метою загострити міжнаціональну ситуацію на Закарпатті.

«Тут поки що невідомі особи розклеїли по місту листівки, які були зроблені на жовто-блакитному фоні. На листівках був антиугорський текст з погрозами. Листівки повинні були сприйматися як погроза українських націоналістів угорській меншині. Однак, цілком очевидно, що це справа рук російських спецслужб. Вони навіть зробили на листівки характерну для росіян помилку, написавши замість слова українсЬкої слово українЬскої. Це вже не вперше, коли Росія намагається посварити угорців та українців на Закарпатті», – йдеться на сайті «Новини Закарпаття».

Як писав «Детектор медіа», угорський єврокомісар вимагав від України закрити «Миротворець», погрожуючи наслідками.

Раніше Служба безпеки України в Закарпатській області відкрила кримінальне провадження за фактом позначення у виданні «Kárpátalja» частини Закарпатської області як угорської території.

Нагадаємо, директор газети KISZO Юрій Дунда зазначав, що насправді угорців Закарпаття дуже цікавить українська політика.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!