На Львівщині виявили унікальну фігуру Ісуса Христа

У дерев’яній каплиці села Опака, що на Львівщині, вже 81 рік зберігається дерев’яна фігура Ісуса Христа та охоронців Гробу Господнього.

Як повідомляє dilo.net.ua. про це у мережі “Фейсбук” повідомила Віра Чопик.

“Якийсь невідомий карпатський “Пінзель” залишив по собі спадок у вигляді дерев’яних фігур Ісуса Христа та охоронців Гробу Господнього, що вже мінімум 81 рік прикрашає одну з дерев’яних каплиць села Опака.

Скільки їм насправді років, і хто автор цих фігур, мені невідомо, але очевидно, що виготовлені вони були ще до приходу “визволителів” на Західну Україну, тому й пишу про 81 річний мінімум.

Хресна дорога в селі, яка йшла по горі Верх і завершувалася в цій каплиці, була започаткована щев 1926 році. Не знаю, чи були вже ці фігури на той час.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У повоєнні роки діти-пастухи, бувало, виносили фігури охоронців на “прогулянку”, адже треба ж було чимось себе зайняти, а вік дитячий – багатий на фантазії. В той час фігури були нефарбовані, із потемнілого від часу дерева. Охоронців називали “вуйко з каплиці”, – йдеться у повідомленні.

Також жінка зазначає, що це єдина каплиця у тій місцевості.

“Дальше, у лісі Кобетино, має бути ще одна каплиця на колишньому холерному цвинтарі і, як видно із 2 останніх фото Василя Багрія, зроблених у 2016 році, фігурна композиція святих там ще цікавіша, от тільки не знаю туди дороги”, – пише Чопик.