На Львівщині вшанували пам‘ять Маркіяна Шашкевича

553

7 червня виповнилося 177 років від дня смерті письменника, духовного просвітителя, натхненника національного пробудження Галичини Маркіяна Шашкевича.

Як повідомляє loda.gov.ua, на знак вшанування пам’яті визначного українця квіти до могили письменника поклав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Сьогодні вшановуємо пам’ять великого поета і патріота, людини високої культури та громадянської мужності, палкого борця за відродження української мови», – наголосив Іван Собко.

Довідково:

Народився о. Маркіян Шашкевич 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту у сім’ї священика. У 1838 закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету, та, закінчивши семінарію — парафіяльним священиком по селах Львівщини, а саме у Гумниськах, Нестаничах і Новосілках. Під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем згуртував національно свідому молодь (І. Білинський, Ф. Мінчакевич, М. Козловський, А. Величковський, Г. Ількевич та ін.), яка стала на боротьбу за національно-культурне відродження на західних землях, зокрема за відродження народної мови в письменстві й церковних проповідях («Руська трійця»). Помер Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року від туберкульозу і похований у Новосілках.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!