На Кропивниччині засновано новий літературно-мистецький і краєзнавчий альманах

490

«Голованівський край: від Бугу до Синюхи» – таку назву має новий альманах, який почав виходити у Голованівську, що на Кропивниччині. Редактором та ініціатором видання є відомий український прозаїк, публіцист, перекладач, член НСПУ Сергій Піддубний. Про це йдеться у повідомленні Кіровоградської обласної організації НСПУ на офіційній сторінці у Facebook.

Як зазначила у передмові до першого випуску альманаху голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій, «На сторінках часопису органічно поєднуються різні жанри: поезія, проза, публіцистика, краєзнавчі статті. Таке творче розмаїття під однією обкладинкою дає змогу обрати кожному те, що ближче до душі, але й разом з тим відчути, що «Голованівський край: від Бугу до Синюхи» має свій самобутній наратив і гідно вписується в палітру сучасної літературної мапи України».

У першому числі часопису представлено поезію класиків та сучасників: Є. Маланюка, В. Марчака, І. Немированої, В. Боровської, М. Джус, О. Маліновської, С. Наконешної, В. Наконешного, К. Барановської, О. Долі, В. Яремчука, А. Загравенка, Л. Кабацюри, Г. Кузьменко, І. Людвічука. Прозовий доробок представили на сторінках часопису такі автори: Ю. Крейтор, І. Немирована, В. Полянецький, С. Піддубний. У розділі «Публіцистика» можна ознайомитися з працями Л. Куценка, а в розділі «Наша історія» прочитати студії І. Клінова, Й. Дінерштейна, Л. Яхнович, М. Шенкерман, С. Драндалуша, О. Красоти. Рубрика «Наші достойники» представляє цікаві матеріали про життя В. Шмаєвича та В. ІгнатенкаТакож у випуску представлено пісні Л. Барновської, легенди і казки Л. Олександрук. Своєрідною цікавинкою для читачів нового видання є «Говірка і діалектизми Приятрання та Побожжя» з книги С. Піддубного «Українська мова – мова вільних людей».

Альманах «Голованівський край: від Бугу до Синюхи» видано завдяки підтримці меценатів – Л. Шмаєвича та Л. Голімбієвського.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!