На Херсонщині відбудовують садибу Остапа Вишні

1643

Будівельні роботи повним ходом тривають у с. Кринки. Столичний меценат відтворює музей-садибу Остапа Вишні. У селі на Олешківщині відомий гуморист бував часто. Тут полював і рибалив, а ще – писав свої знамениті «Мисливські усмішки». У 50-х роках письменник зупинявся у хатинці на території колишньої турбази, на довжелезній і єдиній у Кринках вулиці, яку потім назвуть на честь Остапа Вишні. У самому ж будиночку, на 100-річчя від Дня народження сатирика, створять музей. Але пафосні промови чиновників і реальне ставлення до історико-культурної спадщини часто не одне і те ж. З часом письменницька садиба розвалилася, ставши жертвою безгосподарності.

І тут – неймовірна удача, сумна доля легендарної хатини на Херсонщині привернула увагу крупного забудовника. Киянин Сергій Одарич виявив бажання власним коштом садибу письменника відтворити. Декілька тижнів тому він підписав меморандум з представниками влади і от вже тиждень як у Кринках кипить робота. Садибу зводять на спеціально виділеній ділянці неподалік розваленої хатини, адже та розташована на території військової частини, де будувати не можна. Четверо будівельників, які прибули за дорученням компанії, залили фундамент і вже роблять кам’яну кладку. Наступного тижня, якщо не буде злив, планують перекривати дах.

Згодом зі старого місця перенесуть погруддя письменника. Нову хатину огородять тином і очеретяним парканчиком. Подвір’я вимостять бруківкою. Поряд передбачене місце під паркування екскурсійних автобусів та автівок. Після фінішу будівельних робіт за справу візьмуться столичні озеленювачі, які планують невеличкий садок з квітником,- розповіла голова ініціативної групи з відновлення музею-садиби Остапа Вишні, депутат Козачелагерської сільської ради Наталя Ільїна.

Ну а поки меценат будує, поквапитися має обласна, районна та місцева влада. Чиновникам слід визначитися, на балансі якого органу буде культурно-туристичний об’єкт, яким чином охоронятиметься і хто утримуватиме його штат. Не погано було б і дорогу до Кринків підлатати. Бо ямистий шлях до вражень гостей тільки відлякує.

Марина САВЧЕНКО

pivdenukraine.com.ua

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!