На Франкфуртському ярмарку вручили Премію миру німецьких книгарів

 
На Франкфуртському книжковому ярмарку вручили Премію миру німецьких книгарів (Friedenspreis des Deutschen Buchhandels — The Peace Prize of the German Book Trade). Лауреатами премії стало подружжя Ассманів, повідомляє Читомо.
Премію отримали німецька історикиня, єгиптологиня та культурологиня Алейда Ассман та німецький єгиптолог, історик релігії та культури, один із авторів концепції колективної пам’яті Ян Ассман.
Церемонія нагородження відбулася у франкфуртській Церкві Святого Павла. На неї були запрошені близько 700 гостей.
У своїй спільній промові Алейда та Ян підкреслили важливість розмаїття думок та дебатів у демократичному суспільстві. Водночас вони наголосили на необхідності зміцнення солідарності — як на рівні суспільства, так і у глобальному масштабі.
Також науковці наголосили, що у сфері культури немає сталих кордонів.

«Культури здатні перетинати кордони шляхом імпорту та експорту книжок, за допомогою перекладів, запозичень та переосмислень. Через контакт з іншими культурами, усі культури трансформуються: вони накладаються одна на одну, взаємонадихаються і постійно змінюють одна одну. Неможливо завести культуру в глухий кут, і вона не може обмежуватися національними кордонами», — заявили вони.

 
Премія миру німецьких книгарів (Friedenspreis des Deutschen Buchhandels) — міжнародна премія миру, яку щороку присуджують з нагоди проведення Франкфуртського книжкового ярмарку. Згідно зі статутом, премію присуджують особистості, яка «своєю діяльністю у галузях літератури, науки і мистецтва зробила видатний внесок в утвердження ідеї миру».
 
Премію миру присуджує Спілка німецьких книгарів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels). Сума нагороди становить 25 тис. євро (800 тис. грн).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал