На фільм про Олега Лишегу збирають кошти. Прем’єра фільму – 30 жовтня

543

Команда фільму «Лишега» оголосила збір коштів для завершення створення стрічки про українського поета, драматурга та перекладача Олега Лишегу. Прем’єра стрічки має відбутися 30 жовтня, у День народження письменника. Про це повідомляє chytomo.com.

  Режисером фільму є Олександр Фразе-Фразенко, автор відомих стрічок «Чубай», «Акваріум в морі», «Casi Desnudo» та інших.

Робота над проєктом розпочалася ще у 2013 році. За ці роки режисер встиг відзняти десятки годин відеоматеріалів з Олегом Лишегою, з українськими та американськими митцями, які його добре знали. Минулого тижня творча команда фільму представила трейлер.

«Фокус на поезії та на любові. Це ті дві характеристики, які мене зараз цікавлять в мистецтві й у житті. Певно, тому я вирішив нарешті доробити кіно про Лишегу. Бо він є втіленням любові й поезії. «Сама поезія», як про нього у фільмі скаже Прохасько.

Формальний момент фільму, який я хочу розкрити, це той факт, шо Лишега – перший серед поетів свого покоління, ким цікавилася американська література. Що, зрештою, вилилося у вихід його англомовної книжки в перекладі професора Джеймса Бресфілда, яка була удостоєна премії 2000 PEN Award for Poetry in Translation.

Тож фільм відкриватиме цілковито невідому для українців сторінку Лишегового життя у США. Але так чи інак, фільм не матиме пізнавального фокусу, як «Чубай» або «Акваріум в морі». Фільм про Лишегу буде концентруватися на внутрішньому світі, буде наповнений теплом, спокоєм та приємними жартами», – розповідає про стрічку Олександр Фразе-Фразенко.

Наразі Фразенко разом із композитором Андрієм Орлом працюють над завершенням фільму і потребують фінансової допомоги.

Частину суми уже вдалося зібрати. Сума, що залишилася – $1500. Кошти потрібні для завершення монтажу, музики для стрічки та організації прем’єри.

Кошти можна перерахувати на рахунок директорки продакшн-студії OFF Laboratory Олени Янковської:

Приват: 5168742229020973, міжнародний рахунок: IBAN UA253052990000026202690793421, PayPal: paypal.me/vovazilvova.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!