На фестивалі Docudays UA – світова прем’єра стрічки Андрія Лисецького «Земля Івана»

На 18-му Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, який проходить онлайн, сьогодні відбудеться прем’єра фільму Андрія Лисецького “Земля Івана”. Про це повідомляє usfa.gov.ua.

Дебютна стрічка Андрія Лисецького є учасником національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА й присвячена життю українського митця та останнього представника поліського народного живопису Івана Приходька. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Все, що Іван Приходько створює пензлем або різцем, перетворюється на мистецтво. Десь наївне, але чесне. Колись свої знання йому передала тітка, а та в свою чергу отримала їх від рідного діда Івана. На жаль, на цьому спадковість обривається – нащадки майстра не захотіли переймати сімейні художні традиції.

Герой фільму мешкає на маленькому хуторі, в хаті, що була збудована понад сто років тому, й досі має лише глиняну підлогу, вкриту соломою. Його найближчі друзі — собаки, коти та кози. Але більш щасливу людину годі й шукати.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Одного дня майстра запрошують до Мистецького арсеналу, аби він у головному виставковому центрі країни показав свої роботи. Та чи зможе герой проміняти сільську хатинку на міський хаос, а повені Дніпра — на виставкові зали, повні знавців мистецтва?

Режисер стрічки познайомився з майбутнім героєм фільму зовсім випадково, під час якихось зйомок. Він побачив розмальовану хатинку, яка мала абсолютно казковий вигляд і захотів більше дізнатися про її господаря.

Навіть за пару годин спілкування пан Іван вражає своєю філософією та побутом. Він неймовірно вільна та щаслива людина. Це, безумовно, викликає захоплення. Він в гармонії з природою, завдяки творчості в гармонії з собою. Все, що йому потрібно, дає земля. Він не залежить від нашого “соціального” світу. Тож часом дорогою зі зйомок в машині від когось з групи лунало: “До біса нашу життєву суєту! Може почати жити як пан Іван!!?”

 Режисер фільму “Земля Івана” Андрій Лисецький

Фільмування стрічки проходило в селі Дударики, що на Київщині, та у Києві й тривало близько трьох років. Режисер, автор сценарію та оператор — Андрій Лисецький, звук — Борис Петер, продюсери — Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна, виробництво — MaGiKa Film за підтримки Держкіно.

Наприкінці квітня “Земля Івана” також братиме участь в конкурсній програмі авторитетного фестивалю документального кіно HotDocs в Торонто.

Розмова про картину “Земля Івана” із її автором, Андрієм Лисецьким, відбудеться на платформі DOCUSPACE сьогодні, 31 березня о 19 годині. Після цього фільм можна буде подивитися в онлайн-кінотеатрі фестивалю Docudays UA. Стрічка буде доступна до перегляду з 31 березня до 4 квітня 2021 року.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.