На честь письменниці, яка придумала мумі-тролів, у Фінляндії піднімуть державні прапори

1517

Уряд Фінляндії рекомендує 9 серпня підняти державні прапори по всій країні на честь Туве Янссон і фінського мистецтва. Про це повідомляє tekstover.in.ua.

Цього року виповнюється 75 років з дня публікації першої книжки про мумі-тролів. Нове національне свято запровадили на честь найвідомішої фінської письменниці Туве Янсон.

У Фінляндії існує традиція щорічно піднімати прапори на честь видатних осіб фінської історії та культури — поетів, письменників, громадських діячів. Прапори піднімають о 8.00 і спускають о 21.00.

“Туве Янсон — міжнародно визнана письменниця і художниця. Її твори перекладено понад 50 мовами. Незважаючи на те, що найбільшу популярність Туве Янсон принесли книжки про мумі-тролів, вона також була талановитим живописцем і ілюстратором. У багатьох її текстах порушуються теми меншин, а також відчуження та прийняття”, — ідеться в офіційному повідомленні.

Туве Маріка Янсон народилася 9 серпня 1914 року в Гельсінкі. Фінська художниця шведського походження, романістка, дитяча письменниця та ілюстраторка.

У 1938 написала і проілюструвала власну книжку — казкову повість «Малюк троль та велика повінь». Далі були «Мумі-троль і комета» (1946), згодом — «Диво-капелюх» (1949) та інші.

Популярність письменниці швидко вийшла за межі Фінляндії. Книжки про мумі-тролів нині вони відомі у всьому світі в перекладах понад 30 мовами. Саме оповідання про мумі-тролів принесли письменниці загальне визнання.

Казки Туве Янсон не обійшов увагою кінематограф: польська кіностудія за контрактом з письменницею випустила 39 серій лялькових короткометражних фільмів, що складаються з трьох циклів; шведське телебачення зняло повнометражний фільм за однією з книжок під назвою «Між дитиною і дорослим»; нещодавно новий мультсеріал вийшов на фінському телебаченні.

А в Японії навіть відкрили цілий Мумі-парк, який цілком може конкурувати з Діснейлендами.

Українською мовою Туве Янсон вперше переклала Ольга Сенюк — це була видана 1973 року у «Веселці» книжка «Диво-капелюх».

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!