На Берлінському кінофестивалі покажуть фільм Сенцова та Сеітаблаєва «Номери»

612

Світова прем’єра фільму «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва відбудеться в рамках кінофестивалю Berlinale 2020.

Фільм «Номери», що був створений за підтримки Міністерства культури України за однойменною п’єсою режисера Олега Сенцова, буде вперше показаний 18 лютого 2020 року в рамках спеціальних показів, які присвячені ювілею Berlinale – Berlin International Film Festival. Про це з посиланням на Держкіно України повідомив zaxid.net

Фільм створювався під безпосереднім творчим керівництвом Олега Сенцова у той час, коли режисер ще перебував у російській в’язниці за допомогою листів. Співрежисером є Ахтем Сеітаблаєв, український режисер та актор кримськотатарського походження, відомий за такими фільмами, як «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги».

«Я від самого початку роботи запевнив Олега, що попри бажання зробити щось інакше, попри мої режисерські амбіції, ми все будемо робити так, щоб він, який так багато робить для того, щоб мій Крим повернувся, який там зовсім сам, як він хоче. Останнє слово завжди залишалось за ним», – вважає Ахтем Сеітаблаєв.

За жанром фільм є гротескно-сатиричною антиутопією та оповідає про існування десяти звичайних людей, так званих «номерів» у замкненому середовищі. День за днем вони дотримуються усталених правил їх світу та підпорядковують своє існування верховному Богу – Нулю, доки одного дня один з номерів не вирішує зруйнувати незмінну систему.

Текст п’єси «Номери» був написаний Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році.

Прем’єра фільму «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва в Україні запланована на осінь 2020 року. Також його обіцяли показати в одній із програм Одеського кінофестивалю.

Нагадаємо, Олег Сенцов з 2014 року був політичним в’язнем у Російській Федерації. Він перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі на півночі Росії. 7 вересня 2019 року повернувся в Україну в рамках обміну російських злочинців з України на українських полонених з РФ.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!