На Байковому кладовищі зруйновано меморіальний знак на могилі Миколи Міхновського

На Байковому кладовищі в Києві невідомі зруйнували меморіальний знак на могилі ідейного засновника Української держави Миколи Міхновського.

Як повідомляє istpravda.com.ua, про це на своїй сторінці у Facebook написав президент історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль.

Раніше, 2016 року вандали вже руйнували бронзовий пам’ятник Миколі Міхновському на Байковому кладовищі в Києві.

Понад два роки ідеолог Самостійної України стояв обезголовлений. На жаль, держава не відновила пам’ятник творцеві Української державності. Це 8 вересня 2018 р. зробив Історичний клуб “Холодний Яр”. Але вже 22 вересня погруддя Міхновського (тепер гранітне) було пошкоджене: відбито вуса, пошкоджено ніс, обличчя попалене, його вкрили тріщини. Вже 2 листопада ми відновили погруддя”, — зазначив Роман Коваль.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

2 вересня 2023 року Історичний клуб “Холодний Яр” відновив могилу Миколи Міхновського, поставивши мармурову плиту на місці його поховання.

“Цього року Історичний клуб “Холодний Яр” вирішив провести реконструкцію місця пам’яті творця українського війська, впорядкувати стежку та місце навколо меморіального знаку Миколи Міхновського,– так, щоб було видно, що тут спочиває ідейний засновник Української держави. Благодійна організація “МБФ “Глорі юей” погодилася організувати збір на фінансування проєкту. Сьогодні, 8 липня 2024 р., прийшов підрядник, що почати роботи, і побачив, що меморіальний знак знесено і кудись вивезено”, — написав  Роман Коваль.