На Amazon з’явилися книжки, що спекулюють на темі загибелі Вікторії Амеліної

На Amazon почали з’являтися книжки з біографією письменниці Вікторії Амеліної, написані штучним інтелектом та видані самвидавом.

Книжки не промарковані міжнародним стандартним книжковим номером (ISBN). Їм присвоєний лише стандартний ідентифікаційний номер Amazon (ASIN), релевантний тільки в межах сайту.

Одна з книжок має назву «The mysterious death of Victoria Amelina, famous Ukrainian novelist» («Містична смерть Вікторії Амеліної, відомої української письменниці»). Книжка, підписана іменем Ґрейс Філліпс, коштує $10.99.

Нагадаємо, що Вікторія померла через важке поранення, отримане внаслідок обстрілу російськими окупантами Краматорська. Натомість в описі книжки смерть авторки називають загадковою та оповитою таємницею.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

В анотації немає жодної згадки й про війну. «Ми вивчаємо соціально-політичний клімат України — країни, яка бореться за свою ідентичність, прагне до незалежності та переживає як внутрішні, так і зовнішні конфлікти», — йдеться в описі.

Ще одна книжка про Вікторію, підписана іменем Джека Філліпса, має назву «Biography of Victoria Amelina: the Ukrainian novelist that was killed in Russian Attack» («Біографія Вікторії Амеліної: української письменниці, яка була вбита під час російської атаки»). Коштує екземпляр $12.99.

В описі зазначено, що ця книжка покликана стати джерелом натхнення, «щоб заохотити людей, які хочуть змінити своє життя та позитивно вплинути на світ». Зазначимо, що прізвище письменниці в анотації написане з помилкою.

Як відомо, Amazon вже не вперше фігурує в інцидентах, пов’язаних зі штучним інтелектом, адже правила сайту фактично дозволяють продавати такі тексти.

Нагадаємо, що в серпні 2023 року з Amazon видаляли книжки, написані ШІ під іменами справжніх письменників.

chytomo.com