МЗС запустило англомовний проєкт про Щедрик

225

Міністерство закордонних справ (МЗС) запустило новий цифровий проєкт для іноземної аудиторії, про те як українська мелодія Щедрик стала відомим світовим хітом Carol of the Bells.

Про це повідомляє МЗС, передає Рубрика.

Міністерство закордонних справ запустило новий цифровий проєкт для іноземної аудиторії – про різдвяний хіт Carol of the Bells: колядка, яку знають і люблять на всіх континентах. Це історія Різдва, яку Україна подарувала світові.

У розділі на офіційному сайті України Ukraine.ua, присвяченому Щедрику, іноземці зможуть дізнатися про давнє походження колядки, геніального українського композитора Миколу Леонтовича, світовий тур хору під керівництвом диригента Олександра Кошиця та культурну дипломатію в часи боротьби за незалежність України.

Сторінка проєкту побудована у форматі історії — від дохристиянських часів до сучасності. Особливу увагу автори та експерти присвятили концертному туру українського хору, завдяки якому Щедрик здобув популярність у країнах Європи та Америки. Тут можна дізнатися ще й про те, як Щедрик став символом Різдва у Сполучених Штатах Америки, чому колядка стала відомою саме під назвою Carol of the Bells та як вона об’єднала світ.

Тексти доповнені унікальними матеріалами та фото з українських, європейських та американських архівів. На сторінці можна переглянути відео різних варіантів виконання Щедрика – від баскетболістів НБА, які “зіграли” мелодію за допомогою баскетбольних м’ячів, до відомих гуртів та музикантів.

Проєкт був створений Міністерством закордонних справ України за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Автор наративу проєкту, досліджень, текстів — Тіна Пересунько, засновниця ГО “Інститут Леонтовича”. Айдентика проєкту — студента Інституту Projector, курс Identity Максима Шаповала. Креативна ідея та втілення — PlusOne social impact.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!