Митрополит Епіфаній взяв участь у врученні Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка

Вшановуючи у Брусилові пам՚ять видатного українця, митрополита Іларіона (Огієнка), Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 2 червня 2023 року взяв участь у врученні Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка. Вона була присуджена Комітетом премії у квітні цього року для відзнаки діячів у сфері розвитку духовності, культури, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди.

Предстоятель Православної Церкви України вручив премію лауреату в галузі Мистецтва Юрію Нагулко, який є заслуженим художником України й має на рахунку понад 38 персональних виставок, його роботи містяться у приватних колекціях України, Німеччини, Швеції, США, Франції та інших країнах світу, повідомляє пресслужба ПЦУ.

У заході також взяв участь єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій та українські науковці.

Митрополит Епіфаній звернувся до лауреатів премії та до всіх присутніх із Першосвятительським словом.

«Ця постать поєднала багато іпостасей, митрополит Іларіон (Огієнко) був і громадським діячем, і політиком, і перекладачем, але для Церкви він є церковним діячем, митрополитом, який переклав Біблію, якою ми користуємось і нині. І в сучасній мові ми вживаємо багато речей, саме він говорив, що треба говорити «в» Україні, а не «на» Україні. Він був тією людиною, яка передбачала, бачила і відчувала і мріяла про те, чим ми зараз з вами володіємо. І освячення храму в Брусилові є кульмінацією пам’яті митрополита Іларіона. Бо той храм, де він був охрещений, на жаль, не зберігся, але ми освятили новий сучасний в стилі українського бароко храм, і це місце стає все більш красивим, увінчаним духовною святинею.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Ми повинні пам’ятати і вивчати спадщину нашого митрополита, великого українця, не до кінця пізнану постать в історії України і української Церкви. Ми робитимемо все, щоб популяризувати митрополита Іларіона», – сказав він.

risu.ua