Музей Метрополітен продає більше 200 робіт через дефіцит коштів, який спричинила пандемія

Музей Метрополітен продасть 219 робіт зі свого зібрання, щоби зменшити дефіцит бюджету, який виник через пандемію COVID-19. Про це повідомляє suspilne.media.

Роботи, у яких є дублі в колекції музею, будуть продані під час трьох аукціонних сесій Christie’s, починаючи з 24 вересня. Очікується, що торги, де будуть представлені твори Роберта Франка, Роя Ліхтенштейна і Френка Стелли, принесуть приблизно 900 тис. – 1,4 млн доларів. Загальний дефіцит бюджету музею — 150 млн доларів.

У подальшому музей планує продати ще більше робіт зі своєї колекції. У зв‘язку з пандемією коронавірусу Асоціація директорів американських музеїв тимчасово змінила правила продажу творів мистецтва. Наразі музеї можуть використовувати кошти, які отримують з продажу робіт не лише на поповнення колекції, але й на фізичну підтримку музею.

Противники нововведень вважають, що нові правила дозволяють музеям ставитися до колекцій як до активів, які можна монетизувати. На їхню думку, така практика може відлякати меценатів через побоювання, що їх дари будуть продані під час найближчої кризи.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.