Музей Майдану презентує вуличну виставку, створену на основі графічного роману Олександра Ком’яхова “ТАТО”. Про це повідомляє ukrpohliad.org.
Майдан Незалежності, Київ
Відкриття – 21 листопада о 13:00.
Тривалість виставки – упродовж року.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Графічний роман Олександра Ком’яхова – це художній сюжет, вплетений у документальну графіку. Герої роману проходять через випробування, які довелось подолати тисячам майданівців. Обставини, у які вони потрапляють, архітектура наметового містечка, сотні деталей відтворені з документальною точністю.
Через історію київської сім’ї виставка-мальопис розповідає про ключові етапи Революції Гідності. Анотації з історичними екскурсами та фактами, хронологія подій, ілюстративний супровід дозволять зануритись у контекст Майдану, краще зрозуміти хід його історії.
“Це масштабна інформаційно-освітня вулична виставка на основі графічного роману до 8-ї річниці Євромайдану. У “ТАТО” я старався внести максимально документальну деталізацію подій, локацій, образів і численних артефактів. Але це художній твір, який має свої рамки, тож я неймовірно вдячний колегам, що допомогли розширити контекст, завдяки чому читачам, які не були свідками Революції Гідності, стануть зрозумілішими описані мною події”, – розповідає Олександр Ком’яхов.
У процесі створення графічного роману “ТАТО” автор, який сам був свідком і учасником Революції Гідності, також працював із архівом Музею Майдану, консультувався з очевидцями подій.
Організатор виставки — Національний музей Революції Гідності.
Олександр Ком’яхов — український ілюстратор і коміксмейкер із київської родини художників. Чимало часу присвятив праці у галузях ілюстрації книжок, підручників та періодичних видань, анімації, настільних ігор, ігрової індустрії та кіно. Співпрацював з НХМУ, Мистецьким Арсеналом, “Лікбез історичний фронт”, із фондом “Повернись живим”, Національним музеєм Революції Гідності як художник та куратор культурно-освітніх проєктів. Співзасновник освітніх спільнот “Ілюстрактор” та “Comicsoda”. Засновник проєкту “Ukrainika”, присвяченого популяризації мілітарної історії. Зараз працює над створенням ілюстрацій та графічної прози.
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.