Музей історичних коштовностей готує виставку знаменитої золотої пекторалі

Музей історичних коштовностей – філія Національного музею історії України – представить виставку «Пектораль. Знахідка століття» з нагоди 50-річчя цієї визначної дати в історії української археології.

Про це повідомляє ukrinform.ua з посиланням на пресслужбу Національного музею історії України.

«У 1971 році експедиція Інституту археології під керівництвом Бориса Мозолевського досліджувала курган Товста Могила поблизу м. Орджонікідзе, нині м. Покров, що на Дніпропетровщині. Саме тут 21 червня була знайдена прикраса, яка згодом стала найвідомішою археологічною знахідкою України, – золота пектораль. До 50-річчя цієї визначної дати в історії української археології Музей історичних коштовностей України – філіал Національного музею історії України – відкриває 30 липня виставку «Пектораль. Знахідка століття». Цього дня 50 років тому експедиція завершила свою роботу, а, відтак, знайдені старожитності набули нового статусу – музейних експонатів, що знайомлять із загадковим світом минулого», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на виставці музей запропонує відвідувачам відчути себе археологом – першовідкривачем унікальних пам’яток «пірамід степів» – скіфських курганів.

Експонати у вітринах розмістять за хронологією їхнього знайдення під час дослідження кургану, в якому була похована знатна скіфська сім’я. Відвідувачі побачать унікальні артефакти з кургану Товста Могила, які ніколи раніше не представляли широкій аудиторії. Це предмети кочового побуту, зброя, посуд, оздоби спорядження коней, коштовні прикраси скіфського вбрання. Центральний експонат виставки – оригінал пекторалі. Цитати з робочого щоденника Бориса Мозолевського та світлини роботи експедиції занурять в атмосферу, що панувала на розкопках, допоможуть відчути ті миті, коли курган відкривав свої таємниці.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як зауважили у пресслужбі, відкриття виставки – 30 липня о 16:00, вхід на захід лише за запрошеннями. Для загального огляду виставка буде доступною з 31 липня.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.