Музей Голодомору презентує унікальний збірник матеріалів про «чорні дошки»

526

13 серпня о 12.00 у Будинку профспілок України (1 поверх) (м. Київ, вул. Хрещатик 18/2) відбудеться презентація збірника документів і матеріалів «“Чорні дошки” України. Чернігівська область». Про це повідомляє ukrpohliad.org.

Збірник документів і матеріалів « “Чорні дошки” України. Чернігівська область» є одним із результатів роботи Інституту дослідження Голодомору.

Історичні дослідження Голодомору-геноциду є фундаментальним напрямом у роботі Інституту, охоплюють увесь спектр наукової діяльності – від архівного пошуку історичних джерел, їхнього атрибутування, аналізу, систематизації до оприлюднення результатів дослідження у вигляді монографій, наукових статей, тез конференцій, введення до наукового обігу виявлених архівних документів у формі збірників документів і матеріалів тощо.

Одним із найстрашніших злочинів проти людства у минулому столітті став злочин геноциду української нації, вчинений комуністичним тоталітарним режимом у 1932–1933 рр. Серед багатьох засобів, використаних для знищення хліборобів-українців, була й така репресія, як занесення на «чорну дошку». У 1932 р. «чорні дошки» було перетворено на жорстокий репресивний елемент механізму Голодомору. Разом з іншими чинниками «чорні дошки» забезпечили втілення задуму комуністичного тоталітарного режиму знищити будь-які прояви національного руху й упокорити тих українців, хто вижив, зокрема й на теренах сучасної Чернігівщини та північної Сумщини.

У презентації візьмуть участь:

Григорій Осовий – Голова Федерації професійних спілок України

Олеся Стасюк – генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду

Антон Дробович – Голова Українського інституту національної пам’яті

Світлана Маркова – директорка Інституту дослідження Голодомору

Юрій Баланюк – представник Всеукраїнської правозахисної організації “Меморіал” імені Василя Стуса.

Реєстрація обов’язкова

https://docs.google.com/forms/u/0/d/e/1FAIpQLSdi6MMfOnvpiZUkxqgqGf-ehkkmEUGgxC7mWOcrnUmuh91N4g/formResponse

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?