Мовний омбудсмен звернувся до голови Харківської ОДА з вимогою говорити українською

1556

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь звернувся до голови Харківської обладміністрації Айни Тимчук із вимогою послуговуватися українською під час публічних виступів.

Активісти організації “Мова.Харків” звернулися до Уповноваженого із захисту державної мови щодо застосування недержавної мови головою Харківської обладміністрації Айною Тимчук під час виконання нею службових повноважень, повідомили Depo.Харків у організації.

У листі-відповіді омбудсмен Тарас Кремінь повідомив, що звернувся до Тимчук з вимогою використовувати державну мову у своїй роботі (стосується і комунікації з громадянами), а також вжити в межах повноважень заходи щодо забезпечення виконання органами та посадовими особами Харківської ОДА вимог Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у частині обов’язкового її застосування під час виконання службових обов’язків. У тому числі йдеться про прес-конференції, засідання, зустрічі тощо.

В організації додали, що Тимчук говорила недержавною мовою під час прес-конференції щодо рівня та стану виплати заробітної плати працівникам місцевих театрів.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!