"Москва 2042" Войновича вийшла українською

335

Скандальний роман-антиутопія “Москва 2042” Володимира Войновича вийшов українською. Книжку видав харківський “Клуб сімейного дозвілля”.
“Знаменитий роман-антиутопія, що наробив багато галасу в Радянському Союзі. Віталій Карцев дивовижним чином мандрує в часі й потрапляє до Москви майбутнього — дивної держави МОСКОРЕП. Вона обнесена високою залізобетонною стіною, люди тут схожі на роботів, а править усіма Геніалісимус, який виявляється давнім другом Карцева з минулого — Льошкою Букашевим. Диктатора мріє скинути з трону письменник у вигнанні Карнавалов, в якому вгадуються риси Солженіцина. Фантазія та реальність змішуються в романі Войновича у вибуховій пропорції і створюють портрет епохи, рівного якому немає.” – йдеться у анотації до книжки, пише Gazeta.ua.
“Москва 2042” написана у 1986 році. Автор зобразив Москву майбутнього, де, здається, переміг комунізм. Поступово стає зрозумілим, що ці очікування так і залишилися утопією.
Володимир Войнович — класик літератури, публіцист, художник, громадський діяч та відомий благодійник, юнацькі роки провів у Запоріжжі та Керчі. За правозахисну діяльність і вбивчу сатиру на радянську дійсність письменника переслідували. 1980 року його позбавили громадянства та вислали з СРСР. “При Брежнєві вигнали з батьківщини, при Горбачові покликали назад” – каже письменник. 2002 року Войновича нагородили премією ім. Сахарова “За громадянську мужність письменника”.
 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!