Мінометнику 138-го батальйону тероборони, доктору філологічних наук Віктору Мойсієнку з Житомира в Києві вручили премію імені Івана Огієнка

Мінометнику 138-го батальйону територіальної оборони України Віктору Мойсієнку з Житомира у Києві вручили Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка. Про це повідомив у мережі Facebook на сторінці 115 окремої бригади територіальної оборони прессолдат 138 батальйону Тарас Стрільчик.

За його словами, днями у Києві у Національному музеї літератури України Віктору Мойсієнку вручили премію імені Івана Огієнка за особливі досягнення в галузі освіти.
“Професор” – це не лише бойовий позивний, але й вчене звання доктора наук Віктора Мойсієнка. До лютого 2022 року він займався філологічною наукою у Житомирському державному університеті імені Івана Франка та успішно працював у Польщі. Початок повномасштабного вторгнення російської армії різко змінив життя мільйонів українців, зокрема, й Віктора Мойсієнка. Зараз він – командир міномета. Але наукові здобутки “Професора” війна стерти не може”, – йдеться у повідомленні.

“Доктор філологічних наук Віктор Мойсієнко сьогодні – один із найкращих в Україні фахівців з української мови XI-XII і подальших століть. Віктор Мойсієнко, зокрема, сказав, що коли надцять років тому заглибився у вивчення церковно-слов’янської мови, у багатотомну працю Огієнка з історії староукраїнської мови Х-XI віків, то зрозумів: війна з москвою неминуча”, – написав після вручення премії Віктору Мойсієнку у Facebook журналіст Тарас Марусик.

Премія імені Івана Огієнка заснована у 1995 році Всеукраїнським товариством Івана Огієнка, Житомирською обласною державною адміністрацією та радою, Національною спілкою письменників України, Фондом сприяння розвитку мистецтв, Всеукраїнським товариством “Просвіта” імені Тараса Шевченка для вшанування пам’яті вченого-мовознавця, письменника, перекладача, державного й церковного діяча, уродженця міста Брусилів Житомирської області Івана Огієнка — митрополита Іларіона.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Переможців обирають у п’яти номінаціях: “Література”, “Наука”, “Освіта”, “Мистецтво”, “Громадська, політична та духовна діяльність”.

zhitomirnews.com